TUR PROGRAMI (7 GÜNLÜK)

1 GÜN :

İstanbul'da buluşma aynı gün Erzurum'da konaklama, akşam Palandöken dağında müzik ve eğlence.


2 GÜN :

Erzurum Çifte Minare Medrese tarihi, MumcularÇçarşısı üç kümbetler Hasankale, şehir turu, kaplıcada yüzme, Erzurum Palandöken dağında gece konaklama.


3 GÜN :

Van Akdamar Kilisesi, Van Kalesi, Van Kedisi iki farklı göz rengine sahiptir ve dünyada tektir. Van Urartu Krallığına ev sahibi yapmış olup günümüzde eski ismi Oldtusba diye gece şehri, Van Kalesi, gün batımı Van gölü kenarında çadır kurulup, kamp ateş başında müzik, eğlence, akşam yemeği, meşhur Van Balığı İnci Kefali.


4 GÜN :
Meşhur yöresel Van kahvaltı salonunda kahvaltı keyfi ve hareket Doğubayazıt yol boyu Muradiye Şelalesi, Tendürek Dağı Volkanik ve yöresel yaylalar Doğubayazıt varış konaklama otel.
5 GÜN :

İshakpaşa Sarayı, bu saray Osmanlı sarayı ve hemen karşısında Urartu krallığına ait surlar, kral mezarlığı kaya mezarlığı, Meteor Çukuru,  Nuh’un Gemisi açık hava görsel kalıntı akşam yemeği, İshakpaşa Sarayında müzik yöresel Kafkas folklor gösterisi, eğlence, otel.

6 GÜN :

Yol boyunda Tuz Mağaraları gezi Kars'da konaklama, Kars Kalesi, Ani Harabeleri, Ermenistan sınırında Manastır Kilisesi ve Anadolu’da ilk camı uzun yıllar birçok kraliyetlere ev sahibi yapmış bir ören yeridir.  Akşam ise otel konaklama. Sabah bahar kahvaltısı meşhur Kars balı ve Kars kaşar peyniri

7 GÜN :

Kars'dan istanbul'a Havaalanına hareket istanbul'da vedalaşma.

 


FOTOĞRAFLAR