AĞRI DAĞI PASKALYA ÖZEL TURU
Anasayfa > Yurt İçi Turlarımız > Yaz Turlarımız > Ağrı Dağı Paskalya Özel Turu
TUR PROGRAMI (7 GÜNLÜK)

1 GÜN :

İstanbul havaalanında buluşma. Otel konaklama  aynı gün  Sultan Ahmet Camii,  Ayasofya Bakırcılar çarşısı, Çemberlitaş, akşam boğaz da yemek semah gösterisi.


2 GÜN :

İstanbul havaalanında Kars’a Uçuş Kars konaklama  aynı gün Ani harabeleri, Rahibeler Manastırı  resimli Tıgran Honents Kilisesi,  Kars kalesi,  otel dönüş akşam yemek yöresel.


3 GÜN :

Araçla Erivan sınır boyu Ermenistan  Aras Nehri manzara yol üzeri halı kışla öğle yemek piknik Ermenistan ve Türk karşılıklı komşu köyler de yöresel yemek   Tuzluca tuz mağaralarının gezisi astım ve bronşit hastalıklarına çok iyi gelen meşhur Tuzluca tuz mağaraları gezisi. Iğdır Doğubeyazıt konaklama otel.


4 GÜN :
İshakpaşa sarayı  Osmanlı sarayı tarihçesi 1685 yılında yapımına başlanan saray 1784 yılında tamamlanmıştır.  Urartu Kalesi M.Ö. 2500 yıllık Urartu medeniyeti kaya mezarlığı ve surlar Ahmedi Hani Türbesi, Arzep sağlık suyu soda ve Ermeni mezarlığı mevcuttur. Eski Doğubayazıt’ta bulunan mezarlık ve kilise gezisi meteor çukuru Diyadın termal kaplıcaları, yüzme açık hava doğal gece konaklama Doğubayazıt otel.
5 GÜN :

Ağrı dağına hareket  eli yaylası  2200 mt. araçla sonra 4 saatlik yürüyüş ve 3000 mt. kampa varış burada hazırlanan özel Paskalya menüsü pasta, yumurta  vs. özel menü Ağrı dağı Nuh’un gemisi  ziyareti ve dualar sonrası geri dönüş, Doğubeyazıt akşam  yöresel müzik Dengbej ve yöresel folklor gösterisi ve otel.

6 GÜN :

Van hareket yol üstü Muradiye Şelalesi ve Asmalı köprüden yürüyerek geçiş Muradiye Şalesinde piknik ve Van Gölü, Şeytan Köprüsü, Tendürek Volkanik Dağ, Çarpanak Adası seyri, Van şehir merkezi müze gazisi Van Kalesi, Akdamar Kilisesi, Akdamar adası karşısında kamp konaklama gece ateş başı Van gölü Akdamar Adası manzarası gün batımı.

7 GÜN :

İstanbul’a hareket uçak havaalanı vedalaşma.


FOTOĞRAFLAR