C-9 HEDİK KIŞ TURU
TUR PROGRAMI (7 GÜNLÜK)

1 GÜN :
İstanbul havaalanında buluşma otel gün içerisinde öğle yemeği boğaz da balık keyfi.  Öğleden sonra Ayasofya, Kapalıçarsı, Sultan Ahmet Camii, Topkapı Sarayı, boğaz turuyla gün batımında teknede akşam yemeği, müzik eğlence.

2 GÜN :

Havaalanı transfer uçakla Kars Ani Harabeleri Ermenistan sınırı çıldır gölü Kars otel.


3 GÜN :

4x4 araçlarla Digor Tuzluca Tuz Mağaraları yol boyu Ermenistan sınırı 2 saat Ermenistan sınırında öğle yemeği Erivan köyüne 10 mt. yakınlarında piknik Tuz Mağaraları (bronşit ve astım hastalarının doğal hastanesi) gezisi mağara.


4 GÜN :

Iğdır’dan Doğubayazıt’a ağrı dağı eteğinde hareket köy yoluyla süveren köyüne 2000mt. 25km varış. Oradan Doğubayazıt’a yürüyüş 20km ağrı dağı eteğinde bataklık kenarı köyler ve bataklık yaban hayatı gözlemcilik aynı zamanda yürüyerek en son bir ağrı dağı eteğinde tarihi bir köy olana kıyık köyünde kilise kalıntıları yanı sıra burada  doğal köy evi ortamında  köylülerle  yemek sonra Doğubayazıt’a araçla hareket gece konaklama  otel.


5 GÜN :

Sabah kahvaltı ve yöresel çorbalar. Doğubayazıt’a Melikşah köyüne hareket, Nuh’un Gemisi kalıntılarına açık hava müzesi araçlarla 25 km. sonra yürüyüşle yola devam edilerek hediklerimizi kullanıp Tuz vadisinden Afran Fosil dağına yürüyüş, daha sonra 3 saat 7 milyon yıllık fosillere gezi. İshakpaşa sarayına, Akşam üzeri 1 saat Osmanlı sarayı ve Urartu Krallığı kalesine yürüyüş. Doğubayazıt’a dönüş araçlarla isteğe bağlı yada 1 saatlik dönüş şehre yürüyüş gurup serbest İshakpaşa Sarayı Doğubayazıt şehir merkezine 5 km mesafedir. 


6 GÜN :

Muradiye Şelalesi güzergâh ve Tendürek Volkanik Dağı ve Tendürek zirve manzarasından Van’a varış.


7 GÜN :

Van’dan İstanbul’a hareket, İstanbul’da otel sonrası grup Kapalıçarşı serbest alışveriş, boğazda akşam yemeği Galata Kulesi gezisi semah gösterisi. 

NOT :

Bu turda acentemiz tur rehberi yabancı dil bilen transfer araç, otel, yemek, sıcak içecekler eksik malzeme tamamlanır hedik ayakkabı vs.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


FOTOĞRAFLAR